İkitelli Hurdacı Numarası

İkitelli hurdacı numarası başka bir deyiş ile Net Hurda Metal hurdacılık

Hurda Nedir?:

  Hurdaların hayatımızdaki yeri aslında tüm ömrümüz boyunca evimizin bir üyesi olmasıdır. Bu nedenle kullandığımız her eşya zamanla paslanmaya, çürümeye, kırılmaya ve hurda derecesine belli bir süre sonra gelir. Gelinen bu seviyeden sonra geri kalan kısmı hurdacılar halleder. Sizler hurdalarınızı bu mesleği yapan insanlara verirsiniz. Onlar gerisini halleder.

Hurdacı Nedir?:

Hurda kelimesinden türemiş bir kelimedir. Bunun yanında meslekler arasında hem Hurdacı hem Geri dönüşümcü denir. Sizlerin teslim ettiği hurdaların geri dönüşümü ve imha işlevleri ile çok yakından ilgilenirler. Tüm zamanlarını hurdanın işlem boyunca kaliteli, doğaya katkı ve ekonomiye yarayışlı bir malzeme olması için harcarlar.

Kablo Bakır Hurdası Nedir?:

Kablo bakır hurdaları aslında soyulmamış etrafında plastik gibi bir malzemeden yapılmış bakırı sımsıkı saran yuvarlak bir kablo çeşididir. Soyma bakır hurda çeşidinin tam tersidir.

Soyma Bakır Hurdası Nedir?:

Tüm iletim hatlarında kullanım ömrünü yitirene kadar kullanılan vazgeçilemez bir bakır çeşididir. Hurdacılık ve bakır sektöründe soyma bakır unvanını almıştır. Geri dönüşüm sektörünün ve Hurdacıların en değerli hurda çeşitlerinden biri haline gelmiştir.

İşçiliği zor olduğundan hurdacıları birazcık zorlayan bir hurda çeşididir. Tencere, tava, cezve, takı ve iletim elektrik hatlarında kullanılmaktadır.

Yanık Bakır Hurdası Nedir?:

Alanında ve hurda bakır çeşitleri arasında en çok kullanılandır. Elektrik iletkenliğini en iyi ileten çeşit olduğundan genelde tel yapımında da yoğun ilgi görür. Isı iletiminde de adını yukarıya taşıyan bu çeşit Mutfak araç gereçlerinde de başarı sağlamıştır.

Boru Bakır Hurdası Nedir?:

Yüksek korozyon direnci, şekillendirebilme, yüzey temizliği, ısı iletkenliği ve genellikle ısıtma, soğutma, iklimlendireme sisteminde ilk sırada olan. Boru Bakırdan yapılmıştır.

Plaka Bakır Hurdası Nedir?:

İletkenliğin önemli olmadığı nokta ve sektörlerde kullanımına sıkça rastlayabiliriz. Levhalar, elektrik sanayi, inşaat sektörü, mutfak eşya yapımı, otomotiv, çatı kaplama gibi daha birçok alanda kullanımına rastlarız.

Plastik Hurdası Nedir?:

Azot, Oksijen, Hidrojen, Karbon ve daha bir çok inorganik elementlerin bir araya gelmesi ile oluşur. Plastik Hurdasına Her alanda ve sektörde karşılaşmamız muhtemeldir.

Plastik Kasa Hurdası Nedir?:

E3-Kasası, B-880-1 Kasa, B-544-1 Kasa, B-540 Kasa, B-800 Kasa çeşitleri gibi daha birçok çeşidi bulunan bu plastik hurda türü üstelik tüm dünyada rağbet gören plastik çeşitlerindendir. Et kasaları, Cam şişe kasaları, Konserve ve daha birçok alanda kullanılırlar.

Plastik Palet Hurdası Nedir?:

Kendine ait bir yerden bir yere kendine ait taşıma aracı olan Forklift adında araçla gıda sektörünün en önemli parçası olmuştur.

Plastik Bidon, Varil Hurdası Nedir?:

Çoğunlukla sıvı maddelerin taşınması ve muhafıza edilmesini kolaylaşması için yapılmış bir imalat ürünüdür. Üstten kulpu ve dökülmeden boşalması için küçük bir ağzı vardır.

Plastik Pleksi Hurdası Nedir?:

Saydam veya yarı saydam halde plastik bir malzemedir. Renkli ve renksiz çeşitleri olan bir malzemedir. Kesilebilen, rahatça işlenebilen, delinebilen, hafif bir yapısı olan renkli ve renksiz çeşitleri bulunan cam yapıya sahip bir plastiktir.

Pleksiglas olarak ta adlandırılırlar. Dekorasyon, iç mimar, trabzanlar, aydınlatma aletleri, tekne, yat, levha, banyo hatta mutfak gibi yerlerde kullanılır.

Plastik Saksı Hurdası Nedir?:

Çiçeklerin sulanarak ve hava alarak evlerimizde bazen dekorasyon bazen de oksijen için evlerimize koyarız. Böylelikle de saksılara ihtiyaç duyarız. Saksıların balkon, veranda, ev, bahçe gibi yerlere konması için özel şekilleri ve çeşitleri vardır.

Plastik Askı Hurdası Nedir?:

Evlerde ve mağazalarda sıkça karşımıza çıkabilirler. Öncelikle elbiselerin yer kaplamaması ve üstelik düzenli durması için çeşitli maddelerden yapılmış bir üründür. Hatta birçok çeşidi mevcuttur.

Plastik ABS Hurdası Nedir?:

Kalıplama teknolojisinin kullanıldığı ürünlerin üretiminde kullanılan hafif ve sert polimerdir. Elektriksel yapıya sahiptir. Kimyasal direnci sağlamdır. Bu yüzden darbelere dayanıklıdır. Kumandalarda, koruyucu kasklar, oyuncaklarda ve bilgisayar donanımlarında kullanılır.

Plastik PPRC Hurdası Nedir?:

Sıhhi tesisatlar da pürüzsüz ve hijyenik olması sebebiyle temiz su hatlarında birinci sırada kabul görülür.

Plastik PVC Hurdası Nedir?:

Geri dönüşüm işleminden önce diyer plastiklerden ayrılması gereken bir hurdadır.

Demir Hurdası Nedir?:

İnşaatlarda ve başka sektörlerde kullanımı mevcut bir hurdadır. Birçok çeşidi bulunmaktadır.

NPU Demir Hurdası Nedir?:

Açılımı doğrudan profil demirdir. Endüstriyel üretimin bir çoğunda yada yapı alanlarında özel olarak üretimi yapılan ürünlerdendir. Makineler, binalar, ağır yüklü otomotiv sektöründe kullanılır.

Kare Dolu Demir Hurdası Nedir?:

Mevcut köşeleri birbiri ile simetrik yapıda olan sıcak haddeleme tekniğinde tabi tutularak üretilen demir çeşididir. Yüksek dayanıklılık özelliğine sahiptir. Bunun yanında kullanım sektörüne göre soğuk çekme tekniği kapsamında da üretilmektedirler.

T Profil Demir Hurdası Nedir?:

Sıcak haddeleme yöntemi ile oluşturulurlar. Böylelikle inşaat, endüstriyel tesisler, vinç, gemi inşaatı, makine imalatı gibi yerlerde kullanılır.

Köşebent Demir Hurdası Nedir?:

L şekline karşımıza çıkarlar. Kaynak işlemi yapılarak, iki demir arasında bağlantıyı sağlayan bu küçük parça, bu yapıların bağlantının kopmasını önlemektedir. Demirlerin birleştirilmesini sağlayan ürün paslanmaz çelikten üretilmektedir.

DKP Sac Demir Hurdası Nedir?:

Aynı şekilde sıcak haddelenerek ortaya çıkan ve kalınlığı 20 mm’ye kadar çıkabilen sıvı çeliğin sürekli döküm teknolojisinden geçirilerek karşılaştırılmasından sonra ortaya çıkan bir üründür. Sac yada rulo çelikler de denir.

Lama Demir Hurdası Nedir?:

En büyük özelliği dayanıklı oluşudur. Kullanım ömürleri uzun olan bu demirler, sizi bakım onarım masraflarından da kurtarmış olur. İnşaatlar, köpükler ve birçok alanda kullanımı mevcuttur.

HEA Demir Hurdası Nedir?:

High Energy Astrophysics başka bir değiş ile HEA yüksek enerjili astrofizik kullanılarak üretimi sağlanan çelik veya demir metallerine denir. Geniş açılıdır. Diğer çeşitler gibi inşaat sektörünün vazgeçilmezi olan bu demir çeşidi çelik yapı ve çelik yollar, köprüler, alışveriş merkezleri gibi yerlerde ve çelik binalarda kullanımı sağlanmaktadır.

Transmisyon (yuvarlak) Demir Hurdası Nedir?:

Soğuk çekilmiş yuvarlak kesitli çubuk ürünler olarak bilinir hatta hassaslık ve kaliteli olması özellikleri arasında yer almakta.

Kağıt, Kitap Hurdası nedir?:

Üretimi için ağaçların kesildiği, okullarda ve iş yerlerinde hatta genel olarak her yerde bulunan kağıtlar üzerlerine yazı yazılan veya resim çizilen düz ve ince yapıda bir üründür.

Motor, Akü Hurdası Nedir?:

Motor Nedir?:

Enerji formunu mekanik enerjiye çeviren makinedir.

Akü Hurdası Nedir?:

Akümülatör, akımtoplar bununla birlikle batarya gibi isimleri olan elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden, böylelikle istenildiğinde bunu elektrik enerjisi olarak veren cihaza motor denir.

Jeneratör, Klima Hurdası Nedir?:

Jeneratör Hurdası Nedir?:

Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren bir makinedir.

Klima Hurdası Nedir?:

Havadaki nemi devir daim yaparak içine alır ve yerine temiz havayı ortama yayar. Bununla birlikte soğuk ve sıcak havayı da dengelerler.

Kurşun Hurdası Nedir?:

İşlenmesi kolay bir maddedir. Bir çok alanda kullanımı da mümkündür. Endüstriyel alanlarda oldukça fazla kullanılır. Şekillenebilir ve hatta korozyona karşı dayanıklı maddedir.

Hem ekonomik ve hem uzun ömürlü olması her alanda tercih edilebilmesi gibi olanaklar sağlar. İnşaat alanında ses yalıtımlarında kurşun elementi tercih edilir. Silah yapımında kullanımı mevcut hurdadır.

Sarı Hurdası Nedir?:

Pirinçten yapılan bu hurda Pirinç sanayisinin ana maddesidir. Hurdacılar arasında sarı ismini almıştır. Özellikle çeşme başlıklarında, musluklarda, tepsiler, makine parçalarında öncelikli sıralardadır.

Alüminyum Hurdası Nedir?:

Geri dönüşüm amacıyla çıkarılmış alüminyum parçalara denir. Renkli olarak ta karşımıza çıkmaktadır. Kendi kendinin ham maddesidir. Uçak ve uzay, inşaat, elektronik araç yapımında rağbet görür.

Jelatin Hurdası Nedir?:

Hayvanların bağ dokusundan elde edilen yarı şeffaf, renksiz, kolay kırılabilir, tatsız bir şekilde yiyecek sanayisinde yaygındır. Eczacılık, kozmetik ve fotoğrafçılık gibi yerlerde de mevcuttur.

Çinko Hurdası Nedir?:

Mavimsi açık gri renkte, kırılgan bir metaldir. Geçiş element gurubunda yer alır. Dökülmüş halde kırılgan ve sert yapıdadır.

Korozyona karşı koruma amacıyla çelik gibi diğer metallerin galvanize edilmesinde pirinç, nikel gümüş gibi alaşımlarda otomotiv ve pillerin gövdelerinde kullanımı yaygındır.

Yağ Hurdası Nedir?:

Sanayi işlerinde ve bakım onarımdan sonra kullanım dışı kalan yağlara denir. Fazla oranda çevreye zarar verirler. Yağ hurdasının da diğer hurda türleri gibi çeşitleri mevcuttur. Atık trafo yağ hurdası, Tekstil sektöründe kullanılan yağ hurdası, Yanık motor yağ hurdası bu çeşitlere örnektir ve bu çeşitler kendi aralarında da guruplara ayrılmaktadır.

İkitelli Net Hurdacılık Olarak Aldığımız Yerler:

İkitelli Altınşehir Mahallesi, İkitelli Başakşehir Mahallesi, İkitelli Güvercintepe Mahallesi, İkitelli Kayabaşı Mahallesi, İkitelli Şahintepe Mahallesi, son olarak İkitelli Ziyagökalp Mahallesi.

Net Hurda Metal Olarak Sunduğumuz Kolaylıklar:

  1. Ev, iş yeri, dükkan olmak üzere artık her türlü adresten konum aracılığıyla alım satımlar yapıyoruz.
  2. Kapınıza tek telefon ile özel araç ve profesyonel ekip gönderiyoruz. Kendi güvenilir ekibimiz kapınızda.
  3. Bize 0537 311 58 19 , 0546 64720 95  telefon numaralarından  7/24 ulaşabilirsiniz soruların itina ile yanıtlanmaktadır.
  4. www.hurdacihurdacim.com/atik-yag-hurdasi…-net-hurda-metal.html site bağlantımıza tıklayarak sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
  5. Bununla birlikte yüksek tonajda hurda alım satımı.
  6. Hatta oksijenli kesim.
  7. Hassas kantar ile tartım işlemi (istek doğrultusunda) kısacası kapınızda gerçekleştirir.

Net Hurda Metal Hurdacılık hayırlı işler, mutlu mesut ve sağlıklı günler diler.

İkitelli Hurdacı Numarası

İkitelli Hurdacı Numarası” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
Hemen Teklif Alın