Çatalca hurdacı

Çatalca hurdacı Net hurda metal İstanbul ilinde tüm hurda çeşitlerinde hizmet veren hurdacıdır.

Net Hurda Metal Ve Hurda Türleri:

 Hurda Nedir?:

Kırılabilen, dökülebilen kullanım dışı olarak bilinen imalat ürünleri ve malzemelerin posasıdır. Hurda, bir çok malzemeyi ve materyali kapsayan genel bir tanımdır. Bozulan televizyon, Bulaşık makinesi, Çamaşır makinesi, El aletleri, Araba bunların dışında olarak Plastik kaplar, Pencere Pimapenleri, Su tesisatları marketten aldığımız ambalajlı ürünler vb. daha bir çok hayatımızda olan malzemelerin atık kısmına hurda denir. 

Hurdacı ve Geri dönüşüm kapsamında bu işi yapan insanlar geri dönüşüm ve imha işlemi için bu atık denen hurdaları sizlerden alır ve bu işlemi gerçekleştirirler. Ama bu sektörde hurdaların her nevi çeşitlerini almayan hurdacılar da mevcuttur.

Biz her tür ve çeşit hurdalara talibiz.

   Demir Hurdası Nedir?:

Genellikle demir her alanda kullanabilen bir materyaldir. Dünya üzerinde yaygın olarak bulunan dördüncü materyaldir ve en çok kullanılan grup arasındadır. Fiyatı uygun ve yüksek mukavemet özelliği demirin kullanım alanlarını genişletiyor. Otomotiv, gemi gövdesi ve binaların yapılarını oluşturan demir Hurdacıların vazgeçilmez üyesi olmuş. Net Hurda Metalde bu üyeyi şartsız koşulsuz alır.

Pik demir hurdası, dökme hurdası, dövülebilir dökme demir, demir oksittir. En fazla döküm sektörünü kapsar.

   Sarı Hurdası Nedir?:

Pirinçten yapılan ve hurdacı terimlerinde sarı hurdası olarak geçen Pirinçler Organize Sanayisinin vazgeçilmez maddesi olan, sarı(pirinç) hurdası aşınması veya kırılması zor bir madde.

Günlük hayatta kullandığımız eşyalardan örnek verecek olursak sarı hurdası evlerimizde su saati, çeşme başları, kilitler, anahtarlar, vanalar, hediyelik eşyalar, süs eşyaları, sanatsal imalatlar bazı avize çeşitlerinde sarı hurdası vardır. Bakır alaşımlı oldukları için kolay şekillendirilebilirler.

    Kurşun Hurdası Nedir?:

İşlenmesi kolar olan bir maddedir. Hayatımızın bir çok alanında kurşun materyaline rastlamak mümkündür. Rengi mavi ve gümüş tonlarının karışımında olan kurşun genel olarak tek başına kullanılmakta. Rahatlıkla şekil verilir.

Hem ekonomik hem uzun ömürlü olması her alanda kullanılabilme özelliğini yaratıyor. Boru yapımında, inşaat alanında ses yalıtımında, silah üretiminde, akü imali, alaşım, benzin katkısı ve nükleer enerji santrallerde radyasyonu engellemek amacıyla kullanılabilirler. İnsanlara, hayvanlara ve doğaya zararlı olmasına rağmen her alanda kullanılır.

    Klima Hurdası Nedir?:

İşyerlerimizde, evlerimizde ve daha bir çok alanlarda nemli havayı alıp yerine temiz havayı salması ve ya sıcak ortamlarda soğuğu, soğuk ortamlarda ise sıcak havayı istenilen derecede ve ayarda bizlere ulaştırabilmesi ile ünlüdür ve insanların pozitif görüşlerini almış bir üründür.

Ama bu ürününde zararları doğaya yansıtıla biliyor. Örneğin; yanlış imha sistemi, yanlış geri dönüştürme sistemi ve yanlış mekan tercihleri. Her hurdanın kendine ait mekan ve sistemleri Net Hurdacılıkta mevcuttur.

      Akü ve Motor Hurdası Nedir?:

         Akü hurdası Nedir?:

Elektrik enerjisini kimyasal enerji olarak depo eden, istenildiğinde bunu elektrik enerjisi olarak veren imalat ürünü. Araçlarımızın sistem parçalarından biridir. Marş motorunu beslemektedir.

         Motor Hurdası Nedir?:

Akü hurdasının tam tersi olarak karşımıza çıkan motor hurdası, kimyasal enerjiyi, ısı enerjisine çeviren arabalarda kullanılan cihaz sistemleri grubunun bir üyesidir. Isı enerjisini de mekanik enerjiye çevirerek güç elde etme özelliği, en bilinen özelliklerindendir.

     Kağıt Hurdası Nedir?:

Genellikle üstüne yazılan, çizilen ana ham maddesi ağaç olarak bilinen ince halde simetrik yapıda olan üründür. Okullarda, iş yerlerinde ve not tutulması gerekilen her yerde kağıda rastlayabiliriz. Okullarda farklı olarak Kitap haline getirilmiş renkli kağıt olarak bilinir. Paketleme sektöründe kullanılan kartonlarda bizi kapsamakta.

      Plastik  Hurdası Nedir?:

Günlük hayattan örnek verecek olursak evlerde annelerimizin mutfakta kullandığı %50 malzeme plastik karışımlardan oluşuyor. Dünya üzerinde bir çok çeşidine rastlamak mümkündür. Şekillendirilebilir ve kalıba uygundur. Ve plastiğin çeşitleri aşağıda mevcuttur.

     Plastik Askı Hurdası Nedir?:

Evlerimizde genellikle elbiselerimiz için gardıroplarda ayrılmış özel bölümlere yerleştirilir. Bu alana asmak için askı lazım olur. Askıların bir çok çeşidi mevcuttur. Moblen (PP), Kristal (GPPS), Antişok (PS), Elteks (PE) , Silikon (S) bazıları bunlardır.

      Plastik Pleksi Hurdası Nedir?:

Kurumsal kafe, bina, alışveriş merkezlerinde, ışıklı reklam veya tabelalarda sıkça kullanıldığı görülmektedir. Plastik türleri arasında olduğu fazla bilinmeyen bu çeşit camın tehlike arz ettiği yerlerde kullanımıyla yaygın bir üründür.

       Plastik Saksı Hurdası Nedir?:

Bahçelerimizi, verandalarımızı, balkonlarımızı ve evlerimizin iç dekorasyonlarında hem sağlıklı hem de görüntü hoşluğu ile bilinen çiçeklerin ömrünü burada geçirdikleri yuvarlak, dikdörtgen vb. bir çok şekilde karşımıza çıkan imalat ürünüdür.

        Plastik Palet Hurdası Nedir?:

Paketleme ve gıda sektöründe kendilerine ait özel kaldırma araçları olan üzerine konulan 1000 parçalık belki daha fazla ürünleri tek bir seferde taşıyarak zaman ve güç tasarrufu yapan işinin hakkını veren bu ürün plastik gurubunun da bir parçasıdır.

        Plastik PPRC Hurdası Nedir?:

Polipropilen Random Kopolimer başka bir deyişle PPRC boru sanayisinde ham madde olarak karşımızda. Pürüzsüz, parlak ve hijyenik oluşu bina içi ve dışı su tesisatında kullanılırlar.

        Plastik ABS Hurdası Nedir?:

Polibütadien içerisinde stiren akrilonitrilin polimerizasyonu ile elde edilen kopolimerdir. kalıplama ylunun kullanıldığı her yerde ABS’yi görebilirsiniz. Oyuncaklar, koruyucu kasklar ve bilgisayar, TV kasaları gibi ürünlerde kullanılır. Çünkü su ve rutubetten etkilenmez. Son olarak kimyasal direnci fazladır.

         Plastik Polikarbon Hurdası Nedir?:

İşlenmesi, kalıplanması kolay modern imalat sektöründe geniş yelpazeye sahip termoplastiklerin özel bir gurubudur. Ev eşyalarında, inşaat malzemesi olarak binalarda kırılmayan veya ışığı yansıtan pencerelerde kullanımlarında büyük rol oynar.

         Plastik PVS Hurdası Nedir?:

Polivinil klorür olarak bilinen PVS oldukça geniş kullanım alanlarına sahiptir. Üçüncü sentetik plastiktir. Katı ve esnektir. Kapı ve pencere profillerinde, boru tesisat malzemelerinde, elektrik kabloların içeriğinde, döşemede tercih ediliyor.

    Bakır Hurdası Nedir?:

Döküm ve kaynak kabiliyeti yüksek materyaldir. Kırmızı ve kahverengi görüntüsü olan metaldir. Bunun yanında endüstride yaygın kullanımdadır. Çünkü kolayca şekillendirilir ve bükülür. Tarımda da bakteri ve mantar öldürücü olarak başı çeker.

       Kablo Bakır Hurdası Nedir?:

Soyulmamış bakırın dışında plastik sarılı olduğu halidir. her alanda kullanımı mümkündür.

       Soyma Bakır Hurdası Nedir?:

Kablo halindeki bakırları iş ve el gücü yardımıyla teker teker soyularak parlak ve pürüzsüz hale getirilmesi demektir. Hurdacıların zararını fazla karşılamayan bir çeşittir. Ama hurda sektörünün de baş tacı soyma bakır hurdasıdır. İletim ve Elektrik alanında rastlarız. Takı, tencere, cezve, tava yapımınsa sık görülebilen bakır çeşitleri arasında.

        Yanık Bakır Hurdası Nedir?:

Üzerindeki kabloları soymak yerine polis tarafından toprak alanlarda yakılması yasak olan yanık bakır hurdası üzerindeki plastiğin yakılması sonucu ortaya çıkmış. Çoğunlukla mutfak araçlarında kullanımı yaygın. Ulaşım araçları, kuyumculuk, bina kirişlerinde de rağbet görmekte.

        Bakır Lama Hurdası Nedir?:

Yüksek akım ,düşük voltaj dağıtım ve kontrol ekipmanlarında, telefon, topraklama vb. yerlerde sık rastlanır.

     Alüminyum Hurdası Nedir?:

Dünyanın bir çok yerinde rahatlıkla bulunabilen bir materyaldir. Özellikle kendi kendisinin ham ve ana maddesidir. Uçak ve uzay araçlarında, bütün taşıtlarda, inşaat sektöründe, elektronik araçların yapım aşamasında kullanılan bir metaldir. Parlaklığı sayesinde süs eşyalarında yapılmakta. Bununla birlikte renkli ve kutu halleri mevcut.

  Çatalca Net Hurdacılık Hurda Alan Hurdacınız

Çatalca Akalan Mahallesi, Çatalca Atatürk Mahallesi, Çatalca Aydınlar Mahallesi, Çatalca Bahşayiş Mahallesi, Çatalca Başak Mahallesi, Çatalca Belgrat Mahallesi, Çatalca Celepköy Mahallesi, Çatalca Çakıl Mahallesi, Çatalca Çanakça Mahallesi, Çatalca Çiftlikköy Mahallesi, Çatalca Dağyenice Mahallesi, Çatalca Elbasan Mahallesi, Çatalca Fatih Mahallesi, Çatalca Ferhatpaşa Mahallesi, Çatalca Gökçeali Mahallesi, Çatalca Gümüşpınar Mahallesi, Çatalca Hallaçlı Mahallesi, Çatalca Hisarbeyli Mahallesi, Çatalca İhsaniye Mahallesi, Çatalca İnceğiz Mahallesi, Çatalca İzzettin Mahallesi, Çatalca Kabakça Mahallesi, Çatalca Kaleiçi Mahallesi, Çatalca Kalfa Mahallesi, Çatalca Karacaköy Mahallesi Hurda alım satımlarımız devam etmekte.

 

  Net Hurda Metal Olarak Sunduğumuz Kolaylıklar:

  1. Ev, iş yeri, dükkan olmak üzere her türlü adresten konum aracılığıyla alım satımlar yapıyoruz.
  2. Kapınıza tek telefon ile özel araç ve profesyonel ekip gönderiyoruz. Kendi güvenilir ekibimiz.
  3. Bize 0537 311 58 19 , 0546 64720 95  telefon numaralarından  7/24 ulaşabilirsiniz soruların itina ile yanıtlanmaktadır.
  4. www.hurdacihurdacim.com/hurda-plastik-istanbul.html site bağlantımıza tıklayarak sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
  5. Bununla birlikte yüksek tonajda hurda alımları.
  6. Hatta oksijenli kesim.
  7. Artık hassas kantar ile tartım işlemi kapınızda.

Net Hurda Metal hayırlı işler sağlıklı günler diler. Hurdalarınız Net Hurdacılık’ ta Emin Ellerde.

Çatalca hurdacı

Çatalca hurdacı” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
Hemen Teklif Alın