AVCILAR HURDACI

Net hurdacılık ve hurdalar

AVCILAR HURDACI  başka bir deyiş ile NET HURDACILIK tüm alanlarda tecrübeye sahip hurdacıdır.

Hurdacı Nedir?

Hurdacı, genel tabiri ile hurda alan, geri dönüşüm işi ile uğraşan kişilerdir. Tüm hurda türleri hakkında bilgi sahibidirler. İşlerini tecrübeleri ile sağlıklı bir şekilde yaparlar.

Net hurda metal hurdacılıkta bu yönde ilerler. Sitemizin güncelliği sayesinde güncel tüm bilgilerimizden yararlanmanızı isteriz. Tüm hurda türleri ve bu türlerin güncelliği sayesinde doğru ve ucuz fiyatlara kapı açmaktayız.

İstanbul ili genelinde tüm illerden hurda alımı yapmaktayız. Konumumuzun güncelliği sayesinde kolaylıkla haritalarda bizi çıkarabilirsiniz. WhatsApp sayesinde kendi konumunuzu paylaşarak ev ve iş yerlerinizden hurda satımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

AVCILAR HURDACI Net Hurda Metal ve Hurda Türleri:

Petek hurdası ve çeşitleri:

Dört başlık altında incelenen bir yelpazedir. Kalorifer paneli, banyo kaloriferi, radyatör ve kalorifer borusu. Bu türde sökme işlemi ile beraber hurdada kullanılan materyaller ele alınır.

Elektronik hurda nedir?

Elektrik ile çalışan tüm aletlere elektronik alet denir. Elektronik aletler, akım ve devre şeması üzerinden yola çıkılarak tasarlanırlar. Bu devredeki bağlantılar kablolama tekniği sayesinde birbiri ile bütünleşir.

Örnek verilecek olursa bilgisayar donanımları; kasa parçaları ve monitör (ekran) bu guruba dahil olur.

Motor ve Akü hurdası nedir?

Motor hurdası, hurdacı esnafları arasında araba sözcüğü altında incelenen bir kavramdır. Herhangi bir enerjiyi mekanik enerjiye dönüştüren bir düzenektir.

Akü hurdası, kuru ve sulu olarak iki şemaya tabir tutulmuştur. Soğuk hava koşullarında oldukça dayanıklıdır. Sıcaklık koşullarına göğüs gerebilir.

Klima ve Jeneratör hurdası nedir?

Klima hurdası, hurda türleri arasında oldukça yaygın bir türdür. Ayrıca evlerimizde, iş yerlerimizde sıkça kullandığımız iklimleri ayağımıza kadar getiren imalat sonucudur.

Jeneratör (batarya) hurdası, isminin tam anlamı olan, istenildiği zaman enerjiyi bize sunan alete denir. Bu nedenle elektriğin bulunmadığı yerlerde işe yararlar. 

Demir hurdası ve çeşitleri nedir?

HEA demir hurdası, inşaat sektöründe sıkça rastlayabildiğimiz hurdadır. Çelik veya demir metallerine denir. Köprüler, alışveriş merkezlerinde de kullanılır. 

Lama demir hurdası, dayanıklı oluşu ile tanınan bu hurda kullanım ömrü en uzun hurda demirlerdendir. 

Transmisyon demir hurdası, hassaslık ve kalite bakımından zengin içeriğe sahiptir. 

NPU demir hurdası, özellikle endüstriyel alanlarda, makine ve binalarda yaygındır. Ama otomotiv alanında da boy gösterebilir.

Kare dolu demir hurdası, sıcak haddeleme yöntemi uygulanır. Bununla birlikte dayanıklılık özelliğine sahip olur. 

T profil demir, inşaatlarda ve gemi inşaatında yaygınlar.

Köşebent demir hurdası, mesela L şekline karşımıza geçer. Bu sayede kaynak işlemine kapı açar.

DKP sac hurdası, kalınlığı 20 mm’ye kadar çıkabilen bununla birlikte sıvı çeliğin döküm teknolojisinden geçerek karıştırılmasından ortaya çıkar. 

Sarı hurdası nedir? 

Sarı hurdası, başka bir değiş ile pirinç hurdası ismi ile tanınan hurdacılar arasında sarı olarak geçen bu tür çeşme başlığı, kuyumculuk, süs eşyası vb. alanlarda rağbet görür.

Çinko hurdası nedir?

Özellikle alman gümüşü gibi alaşımlarda yer verilir. Pil gövdeleri buna örnek olur.

Alüminyum hurdası ve çeşitleri nelerdir?

Mesela alüminyum ile üretilen üründen çıkan parçalardır. Kutu ve renkli alüminyumlar ulaşım ve dekorasyonda yaygınlar. 

Kurşun hurdası nedir?

Levha, kalıp ve boru olarak bizi temsil eden türdür. Bu nedenle firmamız bu alanda uzmandır. 

Kağıt hurdası nedir?

Kısaca kitap ve defter hurdaları bu alana dahildir. Renkli ve renksizleri tüm çeşitleri alıyoruz. 

Yanık yağ hurdası nedir?

Motor, tekstil ve trafo olarak bakılır. Doğada zararlı olduğu kabul görür.

Plastik hurdası ve çeşitleri nelerdir?

Plastik askı hurdası, mağazalarda kıyafetlerin nizamını sağlar. Elteks, moblen vb. çeşitlere sahip.

Plastik saksı hurdası, mesela hem dışarda aldığımız oksijen miktarını evde yeterli bulmadığımız zamanlarda hem de ev içi düzende hoş durduğu ön görülerek çiçek sulamak isteriz. Sonuç olarak saksı oluşumuna ihtiyaç duyarız. 

Plastik palet hurdası, gıda sektörünün her şeyden önce gelen bileşeni konumundadır. Destekleme ve taşıma alanlarında yaygındır. 

Plastik polikarbon hurdası, inşaatlarda, cep telefonlarında kısacası yüksek darbelere dayalı olması gereken tüm alanlarda yaygın bir çeşittir. 

Plastik ABS hurdası, özellikle kalıplama yönteminin sık kullanıldığı alanlarda rağbet alan bu hurda koruyucu kask, boru çeşitleri ve bazı oyuncak firmalarında sık görülür.

PPRC hurdası, boru başka bir değişle boru parçaları. Evlerimizde sıhhi tesisatta kullanılan tatlı su geçişini sağlayan yapıdır.

PVS hurdası, başka bir değiş ile PVC kapı pencere profillerinde sıkça karşılaşırız.

Jelatin, naylon hurdası, ambalaj kısmında yer alır. Özellikle gıda ve giyim sektöründe aldığımız ürünün bozulmadan saklanması için uygun çeşittir.

Plastik pet şişe hurdası, sıcak haddeleme yöntemi ile yapılan. Günlük hayatımızda birçok alanda karşımıza çıkan; Pete, HDPE, LDPE, PP, PS türlerini içeren son olarak sıvıların taşınması amacıyla yapılan üründür.

Plastik pleksi hurdası, cam şeklinde saydam yapıya sahiptir. Bu yüzden kurumsal kafe ve binalarda çok rastlarız. Üstelik ışıklı tabelalarda da mevcuttur.

Plastik bidon hurdası, sıvıların dökülmeden taşınması için geliştirilmiştir.

Bakır hurdası ve çeşitleri nelerdir? 

Kablo bakır, genellikle soyulmamış bakırın tam tersi olarak bilinir.

Soyma bakır hurdası, kablo halindeki bakırın işçi emeği sonrasında elde edilen kısmıdır. Tencere, cezve, tava bunların yanı sıra takı kısmında da mevcutturlar.

Yanık bakır, üzerindeki tabakayı soymak yerine özellikle yakılma işlemi uygulanır. Bu yüzden mutfak eşyalarında kullanımı fazladır. Son olarak kuyumculukta ve ulaşım araçlarında yaygın durumuna düşer.

Bakır lama hurdası, cep telefonları, topraklama vb. yerler uzmanlık alanıdır.

Net Hurda Metal Olarak Sunduğumuz Kolaylıklar:

  1. Ev, iş yeri, dükkan olmak üzere her türlü adresten konum aracılığıyla alım satımlar yapıyoruz.
  2. Kapınıza tek telefon ile özel araç ve profesyonel ekip gönderiyoruz. Kendi güvenilir ekibimiz.
  3. Bize 0537 311 58 19 , 0546 64720 95  telefon numaralarından  7/24 ulaşabilirsiniz sorularınız itina ile yanıtlanmaktadır.
  4. www.hurdacihurdacim.com/esenyurt-hurdaci-2.htmlsite bağlantımıza tıklayarak sitemizi ziyaret edin.
  5. Yüksek tonajda hurda alımları.
  6. Oksijenli kesim.
  7. Hassas kantar ile tartım işlemi (istek) kapınızda yapılır.
AVCILAR HURDACI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
Hemen Teklif Alın